stacje drogi krzyżowej – po kolei – ile jest stacji – 14 stacja – 15 stacja

0

Droga Krzyżowa, znana również jako Via Dolorosa, jest opowieścią o ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa na ziemi, która nadal daje każdemu chrześcijaninowi duchowe przekonanie, a także ma zastosowanie w naszym życiu. Wszystkie stacje Drogi Krzyżowej są wyraźnym przypomnieniem pokornego sposobu, w jaki Jezus był gotów odłożyć na bok wszelkie przywileje bóstwa, aby zapewnić drogę do zbawienia przez Jego ofiarę.

Istnieje kilka powszechnie akceptowanych wersji opisujących ostatnie godziny, z których jedna to wersja biblijna, a inne to bardziej tradycyjne opisy wydarzeń z ostatnich godzin Jezusam, tak więc ile stacji ma droga krzyżowa? Sprawdź.

stacje drogi krzyżowej – ile jest stacji – stacje po kolei

Jeśli zastanawiasz się ile jest stacji drogi krzyżowej, to zobacz poniżej, bo znajdziesz tam droga krzyżowa stacje po kolei. W szczególności wymienione stacje to:

 1. stacje drogi krzyżowej - ile jest stacji - stacje po koleiJezus skazany na śmierć.
 2. Jezus niosący krzyż.
 3. Jezus po raz pierwszy upada pod ciężarem krzyża.
 4. Spotkanie Dziewicy
 5. Cyrenejczyk pomaga Panu nieść krzyż.
 6. Weronika ociera twarz Jezusa.
 7. Drugi upadek na drodze krzyżowej.
 8. Jezus pociesza córki Jerozolimy.
 9. Jezus upada po raz trzeci.
 10. Jezus rozebrany z szat.
 11. Jezus przybity do krzyża.
 12. Jezus umiera na krzyżu.
 13. Jezus w ramionach matki.
 14. Zwłoki Jezusa złożone w grobie.
 15. Jezus zmartwychwstaje.

Jezus modlił się na Górze Oliwnej, to nie 14 stacja drogi krzyżowej ani nie 15 stacja drogi krzyżowej, aby Ojciec wziął z Jego ręki kielich, który oznaczał Jego śmierć na krzyżu; to zademonstrowało człowieczeństwo Jezusa (Łk 22:39-46). Odmawiając modlitwę, należy pamiętać o jednym, że… Do modlitwy używa się świecy, roratki.

Nietrudno sobie wyobrazić, jak wielkie było jego oczekiwanie na wydarzenia, które miały się wydarzyć. W życiu każdego chrześcijanina przychodzi taki czas, kiedy i on musi wybierać między wolą Bożą a własną, a wybór ten, podobnie jak wybór Jezusa, pokazuje poziom oddania i posłuszeństwa Bogu, jak również prawdziwy stan serca.

stacje drogi krzyżowej – 14 stacja – 15 stacja – nazwy

Chociaż Jezus zdawał sobie sprawę z losu, jaki czekał na 14 stacja, kiedy modlił się na Górze Oliwnej, aby Bóg zmienił wydarzenia, Jego modlitwa była taka, aby wola Ojca spełniła się niezależnie od tego, co przyniesie Mu przyszłość.

Stacja Drogi Krzyżowej po kolei: Jezus zostaje zdradzony przez Judasza i uwięziony (Łk 22:47-48). Judasz nie tylko stał się jedną z najbardziej pogardzanych postaci historycznych, kiedy zdradził Jezusa, ale także stał się nawiedzonym przypomnieniem dla wszystkich chrześcijan, że były chwile, kiedy wpadali w pokusę grzechu.

Dla chrześcijanina potykanie się o grzech jest jak zdrada Tego, który oddał za nas swoje życie. O ile większa jest zdrada, gdy grzech jest zachowaniem wybranym, celowo odchodzącym od duchowego przekonania (Łk 22:47-48)?

stacje drogi krzyżowej - 14 stacja - 15 stacja - nazwyJudasz mieszkał z Jezusem i przez lata siedział u Jego stóp, ucząc się od Niego drogi krzyżowe. Ponieważ jednak jego serce nie zostało prawdziwie przemienione mocą Ducha Świętego, upadł, gdy był kuszony przez szatana. Jako wierzący jesteśmy poinstruowani, aby „sprawdzać samych siebie”, aby zobaczyć, czy naprawdę jesteśmy z wiary w tajemnice drogi krzyżowej (2 Koryntian 13:5).

stacje drogi krzyżowej – obrazy drogi krzyżowej

Ten incydent służy jako ostrzeżenie dla wszystkich chrześcijan, by uważali, by nie wywyższać się, gdy obłudnie osądzają innych, ale już wiesz ile jest stacji droga krzyżowa. Wiedza biblijna i wysokie stanowiska na tym świecie wciąż są żałośnie dalekie od świętej doskonałości, a dumne myślenie może łatwo spowodować upadek nawet najbardziej pobożnych ludzi. Biblia uczy nas szanować autorytety, ale ostatecznie to wola Boża i Słowo Boże muszą panować w naszym życiu, stąd dużo ludzi się zastanawia ile stacji ma droga krzyżowa.

Chrześcijanie są obdarzeni chrztem Ducha Świętego, aby ich pocieszać, nauczać i prowadzić w każdej sytuacji, umożliwiając im podejmowanie wszelkich decyzji zgodnie z doskonałą wolą Bożą, zasadniczo zaprzeczając indywidualnej potrzebie przywódców religijnych, takich jak Sanhedryn. Poleganie przez lud żydowski na religijnym autorytecie Sanhedrynu spowodowało zepsucie wśród wielu jego kapłanów i uczonych w piśmie, a kiedy Jezus zaczął nauczać doktryny, która podważała ten autorytet, spiskowali przeciwko Niemu, ostatecznie żądając Jego ukrzyżowania przez rząd rzymski (Łk 22: 66-71).

Wielka ofiara Jezusa stała się nie tylko przebłaganiem za grzechy człowieka, ale także zwycięstwem, które pokona śmierć, która w przeciwnym razie byłaby nieuniknionym losem wszystkich ludzi, którzy urodzili się pod przekleństwem grzechu. Grzech niesie za sobą nieuniknioną karę, a tą karą jest śmierć.

Nasz Stwórca jest sprawiedliwy i sprawiedliwy i dlatego zażądał zapłaty kary za grzech, więc nazwy stacji drogi krzyżowej są proste. Ponieważ Bóg jest kochający i miłosierny, a także sprawiedliwy, posłał swego jednorodzonego Syna, aby zapłacił karę za nasze grzechy, wiedząc, że w przeciwnym razie będziemy potępieni na całą wieczność (J 3,16).

stacje drogi krzyżowej – wszystkie – tajemnice drogi krzyżowej

O Bożej miłości i miłosierdziu świadczą słowa Jezusa to obrazy drogi krzyżowej, który wciąż wisi na krzyżu, bliski śmierci, gdy prosił Boga o przebaczenie tym, którzy zabijali go w swojej ignorancji (Łk 23:34). Łatwo przypuszczać, że niechęć człowieka do całkowitego poddania się Słowu Bożemu i prawu jest wynikiem jego braku wiedzy i mądrości.

stacje drogi krzyżowej - wszystkie - tajemnice drogi krzyżowejIronia tego wniosku polega na tym, że śmierć Jezusa na krzyżu staje się duchową śmiercią dla tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć tej samej ignorancji, która wciąż nęka większość dzisiejszej ludzkości. Grzeszny człowiek, który odmawia przyjęcia daru zbawienia zapewnionego przez Jezusa przez Jego ofiarę, jest z pewnością wytworem zbuntowanej ignorancji i grzechu, które oddzielają człowieka od mądrości Bożej.

Ironia tego wniosku polega na tym, że stacje droga krzyżowa a śmierć Jezusa na krzyżu staje się duchową śmiercią dla tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć tej samej ignorancji, która wciąż nęka większość dzisiejszej ludzkości. Grzeszny człowiek, który odmawia przyjęcia daru zbawienia zapewnionego przez Jezusa przez Jego ofiarę, jest z pewnością wytworem zbuntowanej ignorancji i grzechu, które oddzielają człowieka od mądrości Bożej w stacje drogi krzyrzowej.

Ironia tego wniosku polega na tym, że śmierć Jezusa na krzyżu staje się duchową śmiercią tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć tej samej ignorancji, która wciąż nęka większość dzisiejszej ludzkości. Grzeszny człowiek w stacje krzyżowe, który odmawia przyjęcia daru zbawienia zapewnionego przez Jezusa przez Jego ofiarę, jest z pewnością wytworem zbuntowanej ignorancji i grzechu, które oddzielają człowieka od mądrości Bożej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj