koronka do bożego miłosierdzia – różańca – jezusa – tekst – jak odmawiać

0

Jezus dobrze zna twoje problemy, twoje lęki, twoje potrzeby, twoją chorobę i chce ci pomóc, ale co jeśli nie wezwiesz go, nie modlisz się do niego? broń w każdej chwili, bo czy wiesz jak odmawiać koronka do miłosierdzia bożego?

Weź teraz różaniec i poproś go, aby spełnił twoje potrzeby: zobaczysz ciągłe i ciche cuda w swoim życiu. Powierz mu się z koronką do Miłosierdzia Bożego , spełni wszystkie Twoje prośby…. odbierze Ci smutek i obdarzy Cię radością .. Nie lękaj się. Mówi do ciebie: czy myślisz, że brakuje mi wszechmocy, by przyjść ci z pomocą? Zaufaj zaufaj mu.

koronka do bożego miłosierdzia – jezusa – jak odmawiać ?

Wszystko jest możliwe dla tych, którzy wierzą, więc wiedzą jak się odmawia koronkę do miłosierdzia bożego. Poprzez tę modlitwę ofiarujemy Ojcu Przedwiecznemu całą Osobę Jezusa , to znaczy Jego Boskość i całe Jego człowieczeństwo, które obejmuje ciało, krew i duszę. Ofiarując ukochanego Syna Ojcu Przedwiecznemu, przypominamy o miłości Ojca do Syna, który za nas cierpi.

Modlitwę koronka do bożego miłosierdzia można odmawiać wspólnie lub indywidualnie. W czasie modlitwy użyj krzyż katolicki. Słowa wypowiedziane przez Jezusa do Siostry Faustyny ​​pokazują, że dobro wspólnoty i całej ludzkości jest na pierwszym miejscu: „Przez odmawianie Koronki przybliżacie Mnie ludzkość” (Quaderni…, II, 281 ) Koronki Jezus związał ogólną obietnicę: „Za odmawianie tej Koronki lubię udzielać wszystkiego, o co Mnie proszą” (Quaderni…, V, 124)

koronka do bożego miłosierdzia - jezusa - jak odmawiać ?

W celu, w jakim odmawiana jest Koronka, Jezus postawił warunek skuteczności tej modlitwy: „Dzięki Koronce otrzymasz wszystko, jeśli to, o co prosisz, jest zgodne z Miłosierdziem Moim” (Quaderni…, VI, 93). ) . Innymi słowy koronka do miłosierdzia jezusa, dobro, o które prosimy, musi być absolutnie zgodne z wolą Bożą.Jezus wyraźnie obiecał udzielić wyjątkowo wielkich łask tym, którzy będą odmawiać Koronkę.

koronka do bożego miłosierdzia – różańca – modlitwa

OBIETNICA OGÓLNA: Za odmawianie tej Koronki lubię udzielać wszystkiego, o co Mnie proszą. SPECJALNE OBIETNICE: Kto odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego dostąpi tyle miłosierdzia w godzinę śmierci – czyli łaski nawrócenia i śmierci w stanie łaski – choćby był najbardziej zatwardziałym grzesznikiem i odmawia je tylko raz.. .. ( Zeszyty …, II, 122)

koronka do bożego miłosierdzia - różańca - modlitwaGdy będzie odmawiane przy konających, postawię się między Ojcem a umierającą duszą nie jako sprawiedliwy Sędzia, ale jako miłosierny Zbawiciel. Jezus obiecał umierającym łaskę nawrócenia i odpuszczenie grzechów w wyniku odmawiania Koronki przez samych umierających lub przez innych koronka do miłośierdzia bożego (Quaderni…, II, 204 – 205)

Wszystkie dusze, które będą adorować Moje Miłosierdzie i odmawiać Koronkę w godzinę śmierci, nie będą się bały. Moje Miłosierdzie ochroni ich w tej ostatniej walce (Quaderni…, V, 124). Ponieważ te trzy obietnice są bardzo wielkie i dotyczą decydującego momentu naszego przeznaczenia koronka różańca, Jezus kieruje właśnie do kapłanów apel o zalecenie grzesznikom odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego jako ostatniego stołu zbawienia.

koronka do bożego miłosierdzia – nowenna – do matki bożej

Dzięki niej otrzymasz wszystko, jeśli to, o co prosisz, jest zgodne z Moją wolą. Godzina Miłosierdzia. Koronka do Miłosierdzia Bożego koronką do miłosierdzia bożego. W październiku 1937 r. w Krakowie, w okolicznościach bliżej nie określonych przez Siostrę Faustynę, Jezus zalecił uhonorowanie godziny śmierci, którą sam nazwał „ godziną wielkiego miłosierdzia dla całego świata ” (Q. IV s. 440). „ W tej godzinie – mówił później – łaska została udzielona całemu światu, miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość ” (QV, s. 517).

Jezus uczył Siostrę Faustynę celebrowania godziny Miłosierdzia i polecił: uproś miłosierdzie Boże dla całego świata, a szczególnie dla grzeszników; medytując nad swoją męką, a zwłaszcza opuszczeniem w chwili konania i w takim razie obiecał łaskę zrozumienia jej wartości.

Radził w szczególności modlitwa koronka do miłosierdzia bożego: „ O tej godzinie spróbuj przejść Via Crucis, jeśli twoje zobowiązania na to pozwalają i jeśli nie możesz przejść Via Crucis, wejdź chociaż na chwilę do kaplicy i uczcij moje Serce, które w Najświętszym Sakramencie jest pełne miłosierdzie. A jeśli nie możesz iść do kaplicy, skup się na modlitwie chociaż przez chwilę tam, gdzie jesteś ”. Jezus wskazał trzy warunki konieczne, aby modlitwy zostały wysłuchane o tej godzinie: modlitwa musi być skierowana do Jezusa i powinna się odbyć o godzinie trzeciej po południu; modlitwa koronka do miłosierdzia bożego tekst musi odnosić się do zasług Jego bolesnej męki.

„ W tej godzinie – mówi Jezus – nie odmówię niczego duszy, która modli się do Mnie o mękę moją ” (Q IV, s. 440). Trzeba też dodać, że intencja modlitwy musi być zgodna z Wolą Bożą, a modlitwa musi być ufna, stała i połączona z praktykowaniem czynnej miłości bliźniego, warunku każdej formy kultu Miłosierdzia Bożego. Jezus do św. Marii Faustyny ​​Kowalskiej.

koronka do bożego miłosierdzia - nowenna - do matki bożej

koronka do bożego miłosierdzia – tekst – sklep

Rozpowszechnianie kultu Miłosierdzia Bożego, a nowenna do bożego miłosierdzia. Wśród nowych form kultu Miłosierdzia Bożego, przekazywanych przez Siostrę Faustynę, znajduje się także upowszechnianie kultu Miłosierdzia Bożego, do którego odnoszą się także obietnice Chrystusa skierowane do wszystkich, którzy je praktykują. . Sam Pan nie określił szczegółów rozpowszechniania kultu nowenna do matki bożej miłosierdzia; pozostawiła jednak doskonały przykład w życiu Siostry Faustyny.

Chodzi przede wszystkim o szerzenie kultu Miłosierdzia świadectwem życia w postawie całkowitego zawierzenia Bogu, pełnienia Jego woli i czynnej miłości bliźniego.

Musimy jednak iść dalej, głosząc światu orędzie Miłosierdzia i budząc zaufanie w ludziach. Na kartach Dziennika nowenna do miłosierdzia bożego wielokrotnie zabiega o głoszenie prawdy o miłosiernej miłości Boga do człowieka, aby każdy mógł skorzystać z czasu i darów miłosierdzia na ziemi i osiągnąć zbawienie. “Oh, gdyby grzesznicy znali Moje Miłosierdzie – zwierzył się Jezus Siostrze Faustynie – tak wielka liczba by nie zginęła! Powiedz grzesznym duszom, że nie boją się zbliżyć do Mnie; mów im o wielkim miłosierdziu moim” (Dz. 1396).

Pan Jezus przywiązywał wielką wagę do takiego zadania różaniec do miłosierdzia bożego, gdyż związał z nim szczególne obietnice: „Dusze, które szerzą kult Mojego Miłosierdzia, chronię je przez całe życie, jak czuła matka ochrania swoje niemowlę w okresie karmienia i karmienia. godzinę śmierci nie będę dla nich Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem z sklep koronka ”(www koronka do milosierdzia bozego pl). Szczególną zachętę kieruje więc Pan Jezus do kapłanów, zapewniając ich, że „zatwardziali grzesznicy poruszą się ich słowami, gdy będą mówić o niezmierzonym miłosierdziu Moim i o miłosierdziu, jakie mam dla nich w Sercu Moim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj